ARCHIWUM 2013/2014

Zakończenie roku klas III PG - GALERIA

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 - GALERIA


WYJAZD EDUKACYJNO - POZNAWCZY

W ramach realizacji projektu „Kompetencje kluczowe drogą do sukcesu edukacyjnego i zawodowego” uczennice z klubu reportersko-filmowego wraz z opiekunką p. Anną Kubeł uczestniczyły w wycieczce do Warszawy podczas której miały okazję zobaczyć studia telewizyjne TVP przy ulicy Woronicza, poznały także pracę Polskiego Radia oraz odwiedziły siedzibę Agory w której mieści się redakcja Gazety Wyborczej

Pierwszym punktem wyjazdu edukacyjno-poznawczego było spotkanie z przewodnikiem w budynku TVP, który w kilku słowach przybliżył nam historię telewizji, a następnie oprowadził po studiach nagrań. Zwiedzanie zaczęliśmy od reżyserki studia sportowego, w którym relacjonowane są wszystkie ważne wydarzenia sportowe np.: mecze piłki nożnej, siatkówki, skoki narciarskie itp. Nasz przewodnik zaprezentował sprzęt znajdujący się w pomieszczeniu, opowiedział o przeznaczeniu poszczególnych konsoli (dźwiękowe, wizyjne, oświetleniowe, kamery, monitory), przytoczył kilka ciekawostek związanych z produkcją programów. Zobaczyliśmy także pomieszczenie, w którym montowane są programy telewizyjne oraz największe studio Telewizji Polskiej, w którym realizowane są między innymi znane programy publicystyczne („Tomasz Lis na żywo”, „Sprawa dla reportera”) oraz rozrywkowe („Jaka to melodia”, czy dawniej „Śpiewające fortepiany”). Poznałyśmy szczegóły pracy wielu specjalistów (dekoratorzy, kamerzyści, dźwiękowcy) zobaczyłyśmy jak wiele urządzeń i ludzi jest potrzebnych do nagrania kilkuminutowego programu. Kolejnym miejscem jakie poznałyśmy od kuchni było studio w którym nagrywany jest autorski program Agaty Młynarskiej „Świat się kręci” gdzie szczególnie zachwyciła nas dekoracja. Także duże wrażenie wywarł na nas nowy gmach, w którym mieści się muzeum TVP. Zgromadzone są tam przeróżne sprzęty, rekwizyty używane dawniej do nagrywania programów, zdjęcia z emitowanych dawniej filmów. Zobaczyłyśmy także legendarne postacie z bajek i programów dla dzieci tj. Jacek i Agatka, Kulfon i żaba Monika. Ostatnim punktem naszego pobytu w telewizji było studio w którym realizowany jest program jaki możemy oglądać codziennie w godzinach porannych na ekranach naszych telewizorów. Oczywiście chodzi o program „Pytanie na śniadanie”. Zasiadając na słynnej kanapie dla gości mogłyśmy poczuć się jak „gwiazdy programu”, a moment ten każda z nas uwieczniła na pamiątkowej fotografii.

Po wizycie w gmachu TVP udaliśmy się do siedziby Polskiego Radia, które mieści się przy ulicy Aleje Niepodległości. W holu spotkaliśmy się ze przewodnikiem – redaktorem radiowym, który zapoznał nas z pracą Polskiego Radia, który w skrócie zapoznał nas z historią i misją radia, zasadami funkcjonowania oraz realizowanymi programami. Pokazał „od kuchni" pracę redaktorów, realizatorów, pracowników obsługi technicznej. Obserwowaliśmy audycje „na żywo” w studiu Programu 1, Programu 2, Programu 4 – Czwórki, Newsroom, a także pracę osób w tworzących portal polskieradio.pl. Zwiedzanie zakończyłyśmy na archiwach gdzie mogłyśmy zobaczyć imponujące zbiory nagrań oraz poznałyśmy metody nagrywania dźwięku, i najnowsze technologie radiowe, w tym także zasady działania radia internetowego. Ta wyjątkowa przygoda z radiem pozwoliła nam z bardzo bliska przyjrzeć się pracującym w nim ludziom przybliżyła nam jego funkcjonowanie. Po tych doświadczeniach wiem że Radio to nie tylko „gadające pudełko”.

Ostatnim punktem naszego wyjazdu była wizyta w nowoczesnym gmachu Agory przy ulicy Czerskiej. Agora to koncern, który jest wydawcą między innymi Gazety Wyborczej - ogólnopolskiego dziennika społeczno-politycznego, wydawanego od maja 1989 roku. Naszym przewodnikiem był dziennikarz pan Marcin, który opowiedział nam o historii powstania gazety, od niego dowiedzieliśmy się, że oprócz codziennego wydania gazeta wydaje także cotygodniowe dodatki tematyczne np. Turystyka czy Wysokie Obcasy oraz serie tematyczne, wydawnictwa książkowe czy płyty. Mogłyśmy zobaczyć jakie są etapy powstawania gazety począwszy od pomysłów po planowanie układu na stronie aż do „łamania” i korekty. Pan Marcin odpowiadał na nasze pytania, opowiedział nam także kto za co odpowiada w redakcji, jakie zadania wykonują redaktorzy, dziennikarze, korespondenci czy fotoreporterzy, jakie są godziny ich pracy i zarobki oraz co trzeba zrobić by pracować w redakcji.

Cieszymy się, że miałyśmy możliwość odwiedzenia tych miejsc, ponieważ są one ściśle związane z naszymi zainteresowaniami i działalnością klubu reportersko-filmowego. Utwierdziłyśmy się w przekonaniu, że praca w mediach to bardzo ciekawe, a zarazem odpowiedzialne zajęcie. Były to dla nas bardzo cenne doświadczenia, które być może przydadzą się w przyszłości, gdy staniemy przed wyborem dalszej drogi kształcenia i własnego zawodu. Z wiedzą jaką teraz posiadamy będzie nam łatwiej podejmować decyzje, które wpłyną na całe nasze życie.

Relacja: Klub reportersko-filmowy

FOTORELACJA


Wycieczka na Litwę

W dniach 12 – 14 czerwca 2014 r. uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie poznawali najpiękniejsze zakątki Litwy. Pierwszym punktem był Aquapark z najwyższą zjeżdżalnią na świecie. Uczniowie lubiący wodne przygody mieli okazję skorzystać z różnorodnych rozrywek i odpocząć w egzotycznym otoczeniu. Następnie odbyło się spotkanie integracyjne w Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach. Poznaliśmy historię szkoły i system nauczania. Przewodnikami po klasopracowniach byli tamtejsi uczniowie. Na koniec nauczyliśmy się podstawowych kroków tańca litewskiego. My również przygotowaliśmy prezentację naszej szkoły i regionu. Uczennice śpiewały pieśni kurpiowskie i tańczyły tańce ludowe. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy uczniów do Dylewa. Pani wicedyrektor – Beata Mockienie była zachwycona pomysłem współpracy z naszą szkołą. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie obiektów zabytkowych Wilna i okolic. Wędrówkę rozpoczęliśmy od cmentarza na Rossie, gdzie spoczywa wiele postaci ze świata nauki, polityki, uczestników powstań narodowych i konspiracji niepodległościowej. W najważniejszym grobie, przykrytym płytą z czarnego wołyńskiego granitu, spoczywa serce Marszałka Józefa Piłsudskiego, a po obydwu stronach znajdują się groby jego żołnierzy. Do starego cmentarza przylega mały cmentarzyk wojskowy. Spoczywają tu żołnierze polscy polegli w walkach o Wilno w latach 1919, 1920, 1939, 1944. Stamtąd udaliśmy się na jedną z największych w Europie starówek. Zwiedzanie bogactwa architektury starego Wilna zaczęliśmy od ulicy Zamkowej wiodącej do Ostrej Bramy i katedry św. Stanisława. Spacerowaliśmy wąskimi i krętymi uliczkami starówki, podziwiając przepiękne obiekty, pochodzące z XV i XVI wieku i zaglądając do pełnych uroku podwórek. Byliśmy też na Górze Trzech Krzyży, będącą najlepszym punktem widokowym na panoramę miasta. Ostatnią atrakcją wycieczki był Zamek w Trokach i rejs statkiem po jeziorze Galwe. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Dariusza Łukaszewskiego, Pani Elżbiety Cekała i wielu innych sponsorów, bez pomocy których ta wycieczka nie odbyłaby się. Podziękowania należą się również Panu Pawłowi Gadomskiemu - głównemu pomysłodawcy i organizatorowi naszej wycieczki opiekunom: Pani Dorocie Prusaczyk, Pani Edycie Laskowskiej, Pani Edycie Prusińskiej i Pani Teresie Marii Orzołek – Kaczyńskiej.

FOTORELACJA


Dylewo, 2014-06-12

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie ul. Szkolna 1, 07-420 Dylewo zawiadamia, że w związku z przystąpieniem do projektu „Radosna szkoła – plac zabaw” i otrzymaniem dotacji na ten cel w wyniku zapytania ofertowego na wykonanie dokumentacji projektowej placu zabaw – 240 m2 wybrano ofertę firmy SATERNUS sp.zo.o., ul. Nowa 32, 41-500 Chorzów za cenę 2 310 zł netto tj. 3 000 zł z podatkiem VAT.

Uzasadnienie wyboru: była to jedyna oferta, która spełniła wymogi formalne.


LEKCJA HISTORII

W 25 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów, w Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie na którą przybyli zaproszeni goście: Pan Tadeusz Godlewski – poseł na Sejm RP I 
kadencji, pierwszy przewodniczący oddziału NSZZ Solidarność w Ostrołęce oraz przedstawicielki Rady Rodziców p. Bożena Deptuła – przewodnicząca i p. Dorota Brzozowa. 

Zdaniem „Proszę Państwa 4 czerwca 1989roku skończył się w Polce komunizm” wypowiedzianym przez aktorkę Joannę Szczepkowską na antenie Telewizji Publicznej, będącym symbolicznym przejściem między zależnością Polski, a odzyskaniem wolności, Pani Hanna Politowska – wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie wprowadziła zebranych w tematykę spotkania. Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej, uczniowie i uczennice gimnazjum przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny, w drugiej części głos zabrał gość honorowy p. Tadeusz Godlewski, który opowiedział o swojej działalności w tamtym czasie i odpowiadał na pytania uczniów, wyjaśnił nam dlaczego te wybory były wyjątkowe. Na zakończenie p. Hanna Politowska podziękowała gościowi honorowemu za lekcję historii, uczniom oraz paniom Dorocie Prusaczyk, Hannie Bakuła i Agnieszce Grzyb za przygotowanie części artystycznej.

GALERIA


PIERWSZA POMOC

Uczniowie gimnazjum wcielili się w rolę instruktorów i pod czujnym okiem pań Doroty Prusaczyk oraz Edyty Prusińskiej uczyli dzieci ze szkoły podstawowej udzielania Pierwszej Pomocy. Każdy uczeń miał okazję wykonać pozycję bezpieczną oraz RKO na fantomie. Dzieciom zajęcia bardzo się podobały i wyszły z nich zadowolone.

GALERIA


Relacja z 12 rocznicy nadania imienia.

„Wy jesteście przyszłością świata!

(…)

Wy jesteście moją nadzieją!”

Dzień Patrona w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie to święto, które w 2002 roku na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Tradycyjnie już, 20 maja spotykamy się by uczcić naszego duchowego przewodnika i opiekuna, upamiętnić uroczystość nadania szkole imienia oraz sztandaru. Od chwili wyboru patrona minęło już 12 lat, jednak za sprawą kanonizacji naszego Wybitnego Rodaka, decyzja o wyborze Jana Pawła II na opiekuna nabrała nowego wymiaru i jeszcze większego znaczenia. Dlatego też tegorocznym obchodom towarzyszyła wyjątkowo podniosła atmosfera. W Kościele pw. NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia wysłuchaliśmy podniosłej akademii przygotowanej przez uczniów klas III gimnazjum pod opieką p. Teresy Żeberkiewicz i p. Małgorzaty Faderewskiej. Towarzyszył im chór szkolny pod batutą p. Agnieszki Grzyb. Następnie uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji szkoły, jej uczniów, pracowników i wszystkich gości, celebrowanej przez proboszcza ks. Jacka Majkowskiego. Po zakończonej mszy w korowodzie, na czele ze Sztandarem, przeszliśmy na plac przed szkołą, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pani dyrektor Elżbieta Cekała powitała przybyłych gości: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce panią Teresę Michalak, Wójta Gminy Kadzidło pana Dariusza Łukaszewskiego, proboszcza parafii Dylewo ks. Jacka Majkowskiego oraz rodziców. Po przemówieniach wszyscy zebrani otrzymali znicze, z których w hołdzie naszemu Patronowi ułożyliśmy serce. Ostatnim etapem uroczystości było podsumowanie szkolnego konkursu „Z Patronem przez życie”. P. Anna Kubeł przypomniała główny cel konkursu, którym było poszerzanie wiedzy o Ojcu Świętym - Janie Pawle II, jego dzieciństwie, młodości, kapłaństwie, pontyfikacie, drodze do świętości oraz odczytała protokół z przebiegu konkursu. Spośród wielu prac jakie wpłynęły do organizatorów, nagrody sponsorowane przez p. dyrektor Elżbietę Cekała oraz Radę Rodziców, z rąk pani dyrektor Teresy Michalak, wójta Dariusza Łukaszewskiego oraz ks. Jacka Majkowskiego odebrali:

Konrad Gąska- klasa I – miejsce I

Julia Tomczak – klasa II – miejsce I

Patrycja Prusaczyk – klasa V –miejsce I

Dominik Kawa – klasa III A – miejsce I

Szymon Sadłowski – klasa I – miejsce II

Amelia Szkopińska – klasa II – miejsce II

Jacek Jaworski – klasa V – miejsce II

Małgorzata Sadłowska – klasa III B – miejsce II

Natalia Malon – klasa I – miejsce III

Maja Koziatek – klasa II – miejsce III

Wiktoria Brzozowa – klasa V – miejsce III

Patrycja Jasińska – klasa IIIA – miejsce III

Paweł Lemański – klasa I - wyróżnienie

Aleksandra Butler - klasa II – wyróżnienie

Kolejny Dzień Patrona już za nami. Jego finałem były podziękowania dla uczniów klas III gimnazjum i ich wychowawców za pięknie przygotowaną akademię, dla chórzystek i ich opiekunki za uświetnienie uroczystości śpiewem, dla przybyłych gości, uczniów, nauczycieli, rodziców.

Relacja Klubu Reportersko-Filmowego

GALERIA


XI edycja międzyszkolnego konkursu

"Przekroczyć próg nadziei"

Pani Dyrektor Elżbieta Cekała powitała wszystkich uczestników XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II” pod hasłem „Przekroczyć próg naziei” oraz osoby zasiadające w tegorocznym jury. Następnie przekazała głos koordynatorowi konkursu Pani Teresie Ogniewskiej. Ta zaznaczyła, iż jest to rok szczególny dla całej społeczności uczniowskiej, bowiem Nasz Patron - Papież Jan Paweł II został kanonizowany w dniu 27 kwietnia br. Jak podkreśliła koordynator, droga Jana Pawła II do świętości została uznana za najszybszą w nowożytnej historii Kościoła. Proces kanonizacyjny zaczął się błyskawicznie: Benedykt XVI zgodził się na otwarcie procesu beatyfikacyjnego swego poprzednika miesiąc i 11 dni po jego śmierci. 5 lipca obecny papież Franciszek zgodził się na kanonizację. Jej data została wyznaczona na konsystorzu 30 września - papież i kardynałowie ustalili, że Polak zostanie świętym 27 kwietnia, w dniu, w którym ustanowił święto Miłosierdzia Bożego. Pani Ogniewska przypomniała również dwa cuda, które zostały uwzględnione przy tej beatyfikacji.

Następnie powitała gości, tj. ks. Jacka Majkowskiego – proboszcza parafii NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie, Panią Elżbietę Cekała- dyrektor ZPO im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie, Panią Hannę Politowską – wicedyrektor, Panią Bożenę Deptuła – przewodniczącą Komitetu Rodzicielskiego wraz z pozostałymi paniami.

W dalszej części koordynator przedstawiła osoby zasiadające w jury, tj.

- Panią Krystynę Łaszczych – przewodniczącą ww. konkursu, pracownika Filii Biblioteki Publicznej w Dylewie.

- Pana Wojciecha Kraszewskiego – pracownika „Klubu Oczko”, jednocześnie opiekuna Ostrołęckiej Sceny Autorskiej.

- Ks. Kanonika Ryszarda Kłosińskiego – proboszcza parafii Kadzidło.

W kilku słowach powitała wszystkich opiekunów i recytatorów przybyłych na dzisiejsze spotkanie, aby podjąć się trudnego zadania zmagania się ze słowem. Do tegorocznej edycji zgłoszono 22 recytatorów ze szkół podstawowych, tj. z Chudka, Olszewa –Borek, Dylewa i Kadzidła oraz 20 recytatorów z gimnazjum z Chudka, Olszewa –Borek, Dylewa i Kadzidła.

Następnie oddała głos konferansjerom: uczennicy Sylwii Ogniewskiej oraz uczniowi Bartoszowi Bochomulskiemu.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, komisja udała się na obrady, natomiast gości poproszono o przejście do przygotowanych specjalnie sal, w których mamy zadbały o podniebienia wszystkich uczestników konkursu.

Na rozstrzygnięciu XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II” pod hasłem „Przekroczyć próg nadziei” koordynator powitała:

- Pana Dariusza Łukaszewskiego – Wójta Gminy Kadzidło.

- Pana Stanisława Kur – przewodniczącego Rady Gminy w Kadzidle.

Następnie Przewodnicząca konkursu odczytała protokół.

Wójt, Przewodniczący Rady Gminy, Dyrektor szkoły wręczyli wszystkim nagrodzonym wspaniałe ksiązki upamiętniające Naszego Patrona – Jana Pawła II. Dla każdego uczestnika zostały przygotowane przez Panią Wicedyrektor dyplomy uczestnictwa w tegorocznej edycji ww. konkursu. Młodzież naszej szkoły wręczyła kwiaty komisji z podziękowaniami za pracę. Wręczono również dyplomy i kwiaty osobom przygotowującym laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Pani Dyrektor na koniec podziękowała nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej imprezy, wręczając im dyplomy.

Koordynator konkursu podziękowała gorąco sponsorom, tj.

- Wójtowi Gminy Kadzidło- Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu

- Ks. Jackowi Majkowskiemu

- Pani Dyrektor Elżbiecie Cekała

- Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych

- Komitetowi Rodzicielskiemu przy ZPO w Dylewie

- Przedsiębiorstwu Produkcyjno – Handlowo- Usługowemu „FIRE – TESS”

Teresie Ogniewskiej.

Przygotowała: Koordynator konkursu - Teresa Ogniewska

GALERIA


Dzięki inicjatywie radnego Gminy Kadzidło pana Jana Kaczyńskiego w ZPO im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie odbyło się spotkanie z utalentowaną lekkoatletką, wielokrotną Mistrzynią Polski - Joanną Banach. W spotkaniu wzięli udział gimnazjaliści, swoją obecnością zaszczycił zebranych także Wójt Gminy Kadzidło pan Dariusz Łukaszewski.

ZDJĘCIA


Od 11 lat pierwszy tydzień ferii to czas kiedy w naszej szkole organizowany jest konkurs "Baśnie to nie tylko radość czytania" XI edycja przeprowadzona została w dwóch etapach:

 1. Etap wiedzowy – dla klas IV
 2. Etap plastyczny – dla klas 0-III

Etap wiedzowy odbył się 18.02.2014r, wzięło w nim udział 16 uczniów z 5 szkół Gminy Kadzidło:

 • SP w Jazgarce,
 • ZS w Wachu,
 • ZS w Chudku,
 • ZPO w Kadzidle,
 • ZPO w Dylewie.

Komisja konkursowa w składzie:

 1. Elżbieta Lesińska
 2. Iwona Gałązka
 3. Teresa Maria Orzołek-Kaczyńska
 4. Renata Bogdańska
 5. Mirosław Młynarczyk

przyznała nagrody

I miejsce – Orzołek Amelia z ZPO w Kadzidle – opiekun p. Iwona Gałązka

II miejsce – Kowalczyk Natalia z ZS w Chudku – opiekun p. Renata Bogdańska

III miejsce – Bziukiewicz Lilia Anna z ZS w Wachu – opiekun p. Mirosław Młynarczyk

wyróżnienia – Koziatek Paulina z ZS w Chudku – opiekun p. Renata Bogdańska

Sobiech Oliwia z ZPO w Kadzidle – opiekun p. Iwona Gałązka.

Nienagrodzeni uczestnicy etapu wiedzowego za udział w konkursie otrzymali dyplomy i pamiątkowe książki.

W etapie plastycznym do organizatorów wpłynęło 127 prac indywidualnych z 8 szkół Gminy Kadzidło: SP w Jazgarce, SP w Siarczej Łące, SP w Czarni, SP w Glebie, ZS w Chudku, ZS w Wachu, ZPO w Kadzidle, oraz ZPO w Dylewie.

Komisja powołana przez organizatorów w składzie:

- p. Wiesława Sobiech – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kadzidle - przewodnicząca

- p. Paweł Łaszczych – pracownik Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle

- p. Urszula Łaszczych - pracownik Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle

12.02.2014 roku oceniła prace plastyczne i ogółem przyznała 42 nagrody.

UCZNIOWIE NAGRODZENI W ETAPIE PLASTYCZNYM

KATEGORIA: ZNACZEK

- praca plastyczna

KLASY O

I m – Paweł Śmigiel – op. Anna Parzych – ZPO Kadzidło

II m – Julia Bacławska- op. Marianna Zalewska – SP Czarnia

III m – Gabriela Majewska – op. Halina Cichoń – ZPO Kadzidło

III m - Dominika Bączek – op. Ewa Balcerczyk – SP Gleba

Wyróżnienia:

Nikola Kupis – op, Bożena Pabich – ZPO Kadzidło

Albert Frąckiewicz – op. Beata Drężek - Siarcza Łąka

Mikołaj Kośnik – op. Marzena Zera – SP Jazgarka

Alicja Lisiewska – op. Barbara Niegowska – ZPO Kadzidło

KLASY I

I m - Aleksandra Orzoł – op. Elżbieta Jurga Dymerska – ZPO Kadzidło

II m- Oliwia Witkoś – op. Cecylia Tańska – ZPO Kadzidło

III m - Natalia Malon – op. Grażyna Gąska – ZPO Dylewo

Wyróżnienia:

Szymon Kubeł – op. Marianna Zalewska – SP Czarnia

Adrianna Kordek – op. Urszula Szymczyk – ZS Chudek

KLASY II

I m - Zuzanna Samsel – op. Janina Kaczyńska – ZS Wach

II m – Olga Szymczyk – op. Hanna Politowska – ZPO Dylewo

III m – Natalia Niedźwiecka – op. Renata Dworak SP. Czarnia

Wyróżnienia:

Gabriela Madrak – op. Iwona Sobiech – ZPO Kadzidło

Amelia Dawid – op. Anna Kubeł – ZPO Dylewo

Alicja Suchecka – op. Mariola Krystian – ZPO Kadzidło

Sandra Śliziewska – op. Bożena Kwaśniewska – ZPO Kadzidło

Amelka Aptacy – op. Anna Mielnicka – ZPO Kadzidło

KLASY III

I m - Kornelia Kiernozek – op Renata Dworak – SP Czarnia

II m - Justyna Prachniak – op. Elżbieta Parzych – SP Siarcza Łąka

III m - Julita Gąska - op. Łucja Cicha – ZS Wach

Wyróżnienie :

Maria Wiśniowolska – op. Dorota Jechanowska – ZPO Kadzidło

Kacper Marcionowski – op. Ewa Abramczyk – SP Jazgarka

Julia Korzeniecka – op. Urszula Chmielewska – Krystian – SP Gleba

Maria Celestyna Dobies – op. Jadwiga Brzozowa – ZPO Kadzidło

KATEGORIA: STRÓJ – dla postaci jednej z baśni

KLASY O

Nagroda specjalna – Amanda Piórkowska– opiekun Krystyna Wołosz – ZS w Chudku

Wyróżnienia:

Dominika Syrowik – opiekun Krystyna Wołosz – ZS Chudku

Jakub Dymerski – opiekun Anna Parzych – ZPO Kadzidło

Julia Pieńkowska – opiekun Bożena Pabich – ZPO Kadzidło

KLASY I

I - Maja Bakuła – opiekun Krystyna Lemańska – ZS w Wachu

II – Paulina Zalewska – opiekun Małgorzata Napiórkowska – ZPO Kadzidło

III- Magdalena Michalak – opiekun Grażyna Gąska – ZPO Dylewo

KLASY II

I – Gabriela Madrak – opiekun Iwona Sobiech – ZPO Kadzidło

II – Alicja Gut – opiekun Hanna Politowska – ZPO Dylewo

III – Amelia Szkopińska - opiekun Anna Kubeł - ZPO Dylewo

Wyróżnienie: Adrian Sobiech – opiekun Hanna Faderewska –SP Jazgarka

Wyróżnienie: Marta Malon – opiekun Elżbieta Niedźwiecka – Równa – ZS Chudek

KLASY III

I - Magdalena Kisiel – opiekun Barbara Suchecka – ZS Chudek

II - Izabela Staśkiewicz i Magdalena Grzyb – opiekun Barbara Zaniewska – ZPO Kadzidło

III – Amelia Lenda – opiekun Barbara Suchecka – ZS CHudek

Wyróżnienie - Karolina Piwowarska – opiekun Jolanta Małkowska – ZPO Dylewo

Wszyscy nie nagrodzeni uczniowie otrzymali upominki za udział w konkursie.

Sponsorami nagród konkursowych byli:

Wójt Gminy Kadzidło – p. Dariusz Łukaszewski

Rada Rodziców ZPO w Dylewie

GALERIA


Najbardziej kocham Babcię i Dziadka za .....

21 stycznia był w naszej szkole dniem szczególnym, ponieważ gościliśmy Babcie i Dziadków. Przedszkolaki oraz uczniowie kl I-III szkoły podstawowej przygotowali z tej okazji część artystyczną, czwartoklasiści zaprezentowali Jasełka, a chór szkolny uświetnił akademię pięknymi kolędami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości. Przedszkole - GALERIA

Szkoła Podstawowa - GALERIA


UCZYMY SIĘ POMAGAĆ!

Dzień Wolontariusza.

Nasz SKW „Promyk z serca” istnieje od 4 lat. W pomoc angażuje się ponad 40 uczniów. Biorą oni udział w akcjach ogólnopolskich takich jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Góra Grosza. Naszym celem jest uświadomienie uczniom naszej szkoły, że warto pomagać. Zorganizowany Dzień Wolontariusza miał na celu promowanie pracy wolontariatu, zaznajomienie się z jego działaniami, pokazanie co robią wolontariusze, jak to działa, a także zachęcić do pomocy innym. Wolontariusze odwiedzili przedszkole, bawili się z maluchami, opowiadali o pracy w wolontariacie.

U starszych uczniów ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum w czasie przerw organizowane były zabawy promujące pomoc. Nie obyło się bez plakatów, bransoletek, serduszek i łapek dla wszystkich uczniów. Ich reakcje na długo pozostaną w pamięci organizatorów zaskoczenie w oczach dzieci i jednocześnie szczęście, były nie do opisania. Przedszkolaki nie spodziewały się, że w szkole organizowane są takie akcje.

Tekst i foto: Klaudia Tomczak z klubu reportersko – filmowego.


Nauczycielki naszej szkoły p. Sylwia Chojnowska i p. Anna Kubeł uczestniczyły w polsko-niemieckiej giełdzie partnerskiej , która odbyła się w dn. 7.11.2013 - 10.11.2013 w Ogólnoeuropejskim Centrum Kształcenia we Vlotho (Niemcy) . Seminarium przygotowane zostało przez dr Zbigniewa Wilkiewicza (GESW Vlotho) oraz p. Monikę Mrówczyńską ( PNWM). Program seminarium obejmował elementy międzykulturowego uczenia się, przykładowetematy wymiany, oferty GESW i PNWM oraz prezentację zaproszonych szkół. W ramach promocji szkoły i naszego regionu, panie zaprezentowały plakat oraz informatory, foldery i prace własnoręcznie wykonane przez uczennice gimnazjum. Ponadto zachęcały zebranych nauczycieli do odwiedzenia naszego pięknego regionu i skorzystania z kurpiowskiej gościnności. Mamy nadzieję iż w niedalekiej przyszłości odwiedzą nas uczniowie i uczennice ze szkoły niemieckiej, a uczniowie ZPO w Dylewie będę mieli możliwość dokonania rewizyty. 

Słowa podziękowania za wsparcie inicjatywy należą się p. Dyrektor Elżbiecie Cekała oraz radzie Rodziców ZPO w Dylewie, ponieważ to dzięki ich uprzejmości obie panie miały możliwość uczestniczenia w seminarium.


Ślubowanie gimnazjalistów

18.10.2013 r. odbyła się w naszej szkole doroczna uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę, w której wzięli udział uczniowie klasy I wraz z wychowawcą. To ważne dla pierwszoklasistów wydarzenie uświetniła obecność Wójta Gminy Kadzidło Pana Dariusza Łukaszewskiego, Pani Elżbiety Cekała - Dyrektor szkoły, Pani Hanny Politowskiej - Wicedyrektor, Rodziców, uczniów klas gimnazjalnych oraz nauczycieli.

Zebrani mogli obejrzeć próbkę umiejętności pierwszoklasistów, którzy przygotowali krótką, chwilami humorystyczną część artystyczną. Po czym wprowadzono sztandar szkoły, a po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Zobowiązali się:

- Godnie wypełniać obowiązki gimnazjalisty. 
- Pomagać starszym, pokrzywdzonym i potrzebującym.
- Być prawym i prawdomównym.
- Dbać o honor szkoły.
- Wykazywać się pracowitością i wytrwałością, aby nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pasowania na uczniów Publicznego Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II dokonali Wójt Gminy Kadzidło i Dyrektor szkoły. Na pamiątkę tego podniosłego wydarzenia każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

Przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona gimnazjalistów zostało uświetnione tak zwanymi „otrzęsinami” przygotowanymi przez uczniów klasy II A i II B. Przed "pierwszakami" postawiono kilka zadań, które w większości wykonane zostały wzorowo. W efekcie każdy z uczniów otrzymał pieczęć uprawniającą do posługiwania się mianem GIMNAZJALISTY.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 11.10.2013r w hali sportowej odbyło się krótkie spotkanie nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi. Wysłuchaliśmy kilku wierszy w wykonaniu uczennic z klasy II i III SP, a przedstawiciele Samorządu uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli kwiatki wszystkim pracownikom szkoły. 
Nie było śpiewu, radości, a zaduma i smutek - gdyż po długiej chorobie zmarła Natalia - uczennica naszej szkoły, wrażliwa i bardzo życzliwa koleżanka, która pomimo zmagań z chorobą zawsze chętnie uczestniczyła we wszystkich akcjach charytatywnych.Natalko byłaś wspaniałą dziewczynką i taką pozostaniesz w naszej pamięci. Spoczywaj w spokoju.


PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

Współpraca Wójta Gminy Kadzidło Pana Dariusza Łukaszewskiego z Agencją Rozwoju Regionalnego Spółka z o.o. w Ostrołęce zaowocowała wspaniałym przedsięwzięciem jakim jest realizacja w naszej szkole projektu współfinansowanego przez Unię Europejską:

KOMPETENCJE KLUCZOWE DROGĄ DO SUKCESU EDUKACYJNEGO I ZAWODOWEGO UCZNIÓW ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W DYLEWIE

Projekt skierowany jest do uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie

Cel projektu:

- podwyższenie jakości oferty edukacyjnej poprzez rozszerzenie programu rozwojowego Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie umożliwiającego zwiększenie zainteresowań uczniów przedmiotami ścisłymi połączonych z rozwojem kompetencji kluczowych i ogólnych oraz ukierunkowanie na wybór kierunków kształcenia uczniów w obszarach Gospodarki Opartej na Wiedzy. Okres realizacji projektu to 01.09.2013 r.- 30.06.2015 r.