liniapng liniapng liniapng

ROK SZKOLNY 2017/2018

liniapngliniapng liniapng

TEMATY PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH DLA KLASY II

ROK SZKOLNY 2017/2018

2017-11-20_224757jpg

Wyboru określonego tematu  uczniowie dokonują do 30  listopada 2017 r.  składając pisemną deklarację

 (do pobrania ze strony www szkoły) do koordynatora projektu - p. Anny Kubeł

deklaracja2017.pdf

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

ANDRZEJKI

2017-11-20_215043jpg

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

f4626f32-301b-4c26-825e-c8b3a8f293fajpg

Noc w szkole        

Czy w szkole można czuć się jak w domu? Chyba tak, skoro z wielką przyjemnością można spędzić w niej noc jak to uczynili uczniowie klas 1-3 ZPO w Dylewie. 

 Piątkowy wieczór, 17.11.2017 r. zamiast otulić budynek szkoły mrokiem i ciszą, rozbrzmiewał gwarem wesołych rozmów, a wszystko to za sprawą dzielnych maluchów, które o godz 18.00 zaopatrzone w śpiwory, poduszki, prowiant i dobry humor stawiły się w progach placówki. Tu pod bacznym okiem wychowawczyń: P. G.Gąski, P. I Gwiazdy, P. J. Małkowskiej uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, zajęciach plastycznych i wspólnym przygotowywaniu posiłków. Zorganizowano również seans filmowy i dyskotekę.

 „Noc w szkole” była okazją do umocnienia więzi koleżeńskich, lepszego poznania się oraz rozwijania samodzielności. Nocnym szeptom, śmiechom i żartom nie było końca. Wszyscy wspaniale się bawili.

  Serdecznie dziękujemy niezawodnym rodzicom za pomoc w realizacji programu imprezy, a uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Już czekamy na przyszłoroczne spotkanie!

Zdjęcia w zakładce GALERIA 2017/2018

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

97a12802-708c-4508-97f5-ded7a7c5da77jpg

Ku czci Niepodległej 

10.11.2017 r. najmłodsi członkowie społeczności szkolnej ZPO w Dylewie postanowili na sportowo uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.   Ubrani w białe lub czerwone koszulki wzięli udział w II Szkolnym Biegu Niepodległości. Była to również okazja do popularyzacji biegania jako najprostszej formy aktywności oraz sposób przekazania wiedzy historycznej. Start biegu miał miejsce o godz. 11.11, a trasa liczyła 123 m. 

 Zwycięzcy Kacper Malon klasa 1, Anastazja Krapa – klasa 2 i Łukasz Deptuła -klasa 3 zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a wszyscy pozostali uczestnicy gromkimi brawami. 

Imprezę przygotowały nauczycielki I etapu edukacyjnego: P. G.Gąska, I. Gwiazda, J.Małkowska, A. Kubeł.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywne włączenie się realizację przedsięwzięcia.


Zdjęcia w zakładce GALERIA 2017/2018
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

5296d20b-f9e8-47bc-acf2-a2ba37e66cb1jpg

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe, związane z odzyskaniem w 1918 r. niepodległości po 123 latach zaborów. Jest to dzień szczególny. Z tej okazji 10 listopada 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Dylewie odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy V, szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum pod kierunkiem p. Edyty Laskowskiej i p. Edyty Prusińskiej oraz chór szkolny wraz ze skrzypaczką -Aleksandrą Szkopińską pod kierunkiem p. Agnieszki Grzyb. Uczniowie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny pt. „Pisk Białego Orła”, Fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która przeżywa wojenną traumę - wymarsz ojca i dwóch synów na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność. Spektakl poruszył nawet najmłodsze serduszka i przypomniał nam o miłości do Ojczyzny.

ZDJĘCIA W ZAKŁADCE GALERIA

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa                                                          

kord_julia_2_mjpg

„Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki"

Od kwietnia do listopada 2017 r. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu realizuje projekt pn. „Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki”, który uzyskał dofinansowanie z projektu ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego- "Promocja literatury i czytelnictwa". To jeden z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest rozwój i promocja literatury, czytelnictwa oraz wspieranie wydawania i popularyzacji wartościowych czasopism kulturalnych. Projekt zakłada przeprowadzenie wielu działań, m.in. konkurs plastyczny .

Julia Kord - uczennica klasy II Gimnazjum wzięła udział w konkursie -"Pokaż, że czytasz". Polegał na stworzeniu plakatu, zachęcającego do spędzania wolnego czasu z książką, zamiast przed telewizorem czy grami komputerowymi Na ogłoszony w ramach realizacji projektu konkurs nadesłano 54 prace z całej Polski i kilka w z zagranicy. Julia zajęła zaszczytne III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst: Agnieszka Grzyb


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


PASOWANIE NA PIERWSZOKLASITÓW

00f21983-71a8-4c64-9c2e-f93641578dd0jpg

26 października odbyło się oficjalne włączenie do społeczności uczniowskiej 11 uczniów z klasy pierwszej. Uroczystość odbyła się w obecności pani dyrektor Elżbiety Cekały, wicedyrektor pani Anny Kubeł, zaproszonych gości : Wójta Gminy Kadzidło-pana Dariusza Łukaszewskiego, dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle -pani Aliny Sadłowskiej, przewodniczącej Rady Rodziców pani Renaty Domian oraz licznie zebranych Rodziców. 
Pierwszaki z udziałem starszych koleżanek z klasy IV, pod okiem wychowawczyni p. Jolanty Małkowskiej zaprezentowały bogaty i różnorodny program artystyczny. Uczniowie udowodnili, że bardzo kochają swoją ojczyznę, są muzykalni i znają przepisy ruchu drogowego. Po krótkiej części artystycznej pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły, następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia.
Przyjmując pierwszaki do społeczności szkolnej zaproszeni goście życzyli im wytrwałości w nauce, dużo radości z osiąganych sukcesów i samych szóstek.
Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom i drobne upominki. Zdjęcia pamiątkowe i słodki poczęstunek zakończyły uroczystość.


WIĘCEJ ZDJĘĆ  W GALERII 2017/2018

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

KISZENIE KAPUSTY

Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyli w kiszeniu kapusty na zimę. Podczas spotkania mogliśmy  dowiedzieć się, jak dawniej wyglądał na Kurpiach proces kiszenia kapusty. Było to wydarzenie rodzinne, wspólnie krojono kapustę, przygotowywano beczkę, wyparzano ją  oraz ubijano lub udeptywano. Wśród naszych uczniów nie zabrakło odważnych, którzy kapustę udeptywali. Mogliśmy  także spróbować swoich sił w robieniu fafernuchów, a później spróbować własnych wyrobów. 

18908fc7-ddbc-41ea-ad17-34a7bf8ae050jpg

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

"Idźmy naprzód z nadzieją"  -  XVII Dzień Papieski

XVII Dzień Papieski to święto całego polskiego Kościoła. Gromadzimy się wówczas, aby oddać hołd wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze zostanie piękną częścią naszej pamięci i wzorem do naśladowania. 7 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej św. Janowi Pawłowi II. Tegorocznym uroczystościom przyświecało hasło „Idźmy naprzód z nadzieją”. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy VI pod opieką wychowawcy Agnieszki Grzyb i katechetki Hanny Bakuła. Swe wokalne i muzyczne umiejętności zaprezentował chór naszej  szkoły.  Zgromadzeni uczniowie udowodnili, że są bardzo dumni z tego, że ich szkoła nosi imię Jana Pawła II.   Akademia została również zaprezentowana 08.10.2017r. w parafialnym kościele pod wezwaniem  NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Dylewie

0b033c54-9c83-46dc-b3bc-60b1a85ff8b3jpg
ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI W ZAKŁADCE GALERIA

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


77d6029a-633a-44c4-961b-f6e276d1a5ffjpg3 października 2017r. uczniowie klas 1-3 SP w Dylewie wraz z wychowawczyniami wzięli udział w II edycji happeningu pod hasłem "Drogowe znaki znają dzieciaki". Maluchy przemaszerowały ulicami swojej miejscowości. Przedsięwzięcie to miało na celu edukację dzieci w aspekcie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto uczniowie niosąc własnoręcznie wykonane znaki drogowe i transparenty z napisami min. ZWOLNIJ!, PRĘDKOŚĆ ZABIJA! chcieli zwrócić uwagę kierujących pojazdami na zachowanie szczególnej ostrożności.

Reakcje z jakim spotkali się uczestnicy happeningu dowodzą, iż akcja odniosła pozytywny skutek.

b773b678-7e73-47b7-b47f-77193afc97adjpg                   20cda69f-8799-4b00-955c-663738eb03b2jpg

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII 2017/2018


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

„EDWARD 2017”.

 W czwartek 21 września 2017 obchodzony był Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach. Akcja realizowana była na terenie wszystkich krajów europejskich pod nazwą „EDWARD 2017”. Promowała ona „wizję zero”, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera.

Mimo, iż założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce, to uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie włączyli się do tej akcji. Uczestnicy promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wraz z transparentami udali się na halę, gdzie pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się rowerzystów i pieszych po drogach przeprowadził  mł. asp. Mariusz Święcki.  Hasła przygotowane przez dzieci dotyczyły ważnych problemów ruchu drogowego tj. nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz nietrzeźwość kierujących.

Szkoła znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi krajowej, dlatego zwieńczeniem miał być przemarsz ulicami Dylewa. Pogoda popsuła nam te  działania, ale uczniowie otrzymali zapewnienia, że sfinalizujemy akcję.


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

NOWE STROJE DLA NASZYCH SPORTOWCÓW

c156de6b-ab32-4022-9329-8d5760a51836jpg0da4d4b0-fbfb-4c33-bde6-ce9e6967b29ejpg1c653beb-1559-4f51-a692-896856b86477jpg

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zawodach sportowych otrzymali nowe stroje ufundowane przez Wójta Gminy Kadzidło Pana Dariusza Łukaszewskiego.  27 września na szkolnym apelu  odbyło się oficjalne wręczenie tychże strojów. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za dotychczasowe wsparcie i prosimy o jeszcze.

d52e6bd6-dc42-447a-a746-952736109ce1png

.AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAOSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH 

 3054198a-dc98-4f49-b9a1-10101bbb2a5bjpg9450a8d6-155f-4856-91fd-9e699b91d1adjpg

SZKOŁA PODSTAWOWA

SZYMON SADŁOWSKI
- WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ,,ORZEŁ MATEMATYCZNYM''
- WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE ,, KANGUR MATEMATYCZNY''
AMELIA SZKOPIŃSKA
- WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE ,, KANGUR MATEMATYCZNY''


b82a28de-4b51-4772-9c9f-805f177f9828jpg

PUBLICZNE GIMNAZJUM

ALEKSANDRA SZKOPIŃSKA

- WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE ,, KANGUR MATEMATYCZNY''
- II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM ,, I 8e4ec981-f138-44db-a917-2c25f0af323dpng MATH''

OPIEKUNOWIE: EDYTA LASKOWSKA, AGNIESZKA SADŁOWSKA


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Uroczyste poświęcenie Skweru Pamięci Męczeństwa Kresowian

845b2953-cbe8-441c-a2de-396d030e408cjpg
FOT. Urząd Gminy Kadzidło www.kadzidlo.pl


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

W dniu 13 września 2017 roku  w Zespole Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie w porozumieniu z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce przeprowadzone zostały ćwiczenia ewakuacyjne dla uczniów i pracowników szkoły. Założono, że źródło pożaru (specjalnie przygotowane wcześniej zadymienie) znajduje się na korytarzu przy bibliotece .


O godzinie 12.00 zgodnie z „Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego” alarm został ogłoszony trzema dzwonkami oraz nawoływaniem do ewakuacji. Reakcja była natychmiastowa. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz pracownikami obsługi i administracji w pośpiechu, ale bez paniki opuścili najbliższymi wyjściami ewakuacyjnymi budynek. W trakcie ewakuacji uczniów i pracowników szkoły – Pani Dyrektor Elżbieta Cekała telefonicznie powiadomiła Państwową Powiatową Straż Pożarną o prowadzonych ćwiczeniach. W tym czasie wszyscy zebrali się w wyznaczonym miejscu, oddalonym od zagrożenia – na boisku przy hali, gdzie informowali p. Dyrektor o ewakuowanej liczbie uczniów i pracowników (ewakuowano 143 uczniów, 17 nauczycieli, 10 pracowników obsługi w czasie niespełna 2 minut). Na miejsce skierowano zastęp jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Dylewa, które wkroczyły do szkoły. Cała akcja trwała zaledwie 12 minut i zakończyła się sukcesem. Zlikwidowano zagrożenie i ugaszono domniemany pożar.  
Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem uczniów i pracowników szkoły. Ponadto uczniowie i pracownicy mieli możliwość przypomnienia sobie zasad postępowania na wypadek pożaru. Po zakończeniu działań dowódca OSP Pan Stanisław Kur zaprezentował zebranym uczniom sprzęt strażacki, a całą akcję omówił z panią Dyrektor.

Serdecznie dziękujemy Komendantowi Gminnemu OSP w Kadzidle Panu Zdzisławowi Parzychowi oraz Komendantowi OSP  w Dylewie Panu Stanisławowi Kur, a także Panom Strażakom za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu praktycznych ćwiczeń ewakuacyjnych na terenie naszej szkoły.


ZDJĘCIA DOSTĘPNE W DZIALE GALERIA 2017/2018AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 19e57c08-363d-4190-a2fc-c328b9c668fdjpg   40ce7c61-0fe1-42cb-bf33-ad180c0e5320jpg  999de93f-8ffb-4d32-8df6-6bc1bcfdfc6bjpg 

04.09.2017 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.